دومین سمپوزیوم مطالعات میان رشته ای در علوم پزشکی

دومین سمپوزیوم (مجازی) مطالعات میان‌رشته‌ای در علوم‌ پزشکی، ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ با همکاری دانشگاه علوم‌ پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان و مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی برگزار می‌شود.

در بخشی از پیام جناب آقای دکتر قزلباش، رئیس این سمپوزیوم آمده است: «دومین سمپوزیوم مطالعات میان رشته ای در علوم پزشکی» در حالی برگزار می شود که نظام سلامت جهانی با یک بحرانی بی سابقه به نام عالمگیری ویروس کرونای جدید (کووید19) روبرو شده است. گذشته از رخدادهای بسیار تلخ و تکان دهنده ناشی از بروز این بلای خانمانسوز و در برابر آن، مقاومت و تاب آوری بی نظیر نظام سلامت کشور که روایتی تحسین برانگیز از ایمان، عاطفه، عشق، احساس و شجاعت را برای تاریخ این مرز و بوم به یادگار نهاد، یکی از ابعاد بسیار مهم و راهبردی این بحران، ضرورت همراهی، هم افزایی و همگرایی حرفه ها و تخصصص های مختلف از علوم پزشکی تا علوم فنی _ مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی و حتی هنر در این مبارزه پیچیده چند بعدی و چند محوری بود؛ درسی که بی شک نظام آموزش عالی و بویژه آموزش علوم پزشکی جهان وکشور به خوبی از این روزهای سخت آموخت.

این دوره از سمپوزیوم، بصورت نشست های موضوعی هدفمند با محوریت یکی از ساختارهای آموزشی، پژوهشی و ستادی آموزش عالی کشور به معرفی، واکاوی و تحلیل تجارب کشوری خواهد پرداخت تا از این رهگذر، ضمن ارائه مطالب ارزشمند جهت استفاده علاقمندان و صاحبنظران از سراسر کشور، تصویری واقعی از وضعیت گذشته، حال و آینده پدیده میان رشته گی در هر یک از این ساختارها حاصل آید. در کنار این نشست ها، کماکان پذیرای حضور و ارائه مقالات، تجارب، نقدها، تحلیل ها و گزارشات عملیاتی و سیاستی از سراسر کشور خواهیم بود.

جهت ورود به صفحه اختصاصی سمپوزیوم، روی تصویر زیر کلیک کنید.

 

پانویس

منابع

نوشته های مرتبط

فرم ورود به سایت هسته سلامت مرکز رشد

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید